fot. arch/Nasz Dziennik

Kraków: VI Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych

W Krakowie rozpoczęły się VI Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. Punktem inaugurującym wydarzenie jest przemarsz Wyklętych. Pochód z udziałem m.in. kombatantów i żołnierzy Wojska Polskiego przejdzie wokół Rynku Głównego.

Następnie w bazylice Mariackiej sprawowana będzie Msza św. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Zaduszki za Żołnierzy Niezłomnych zwieńczy Gala Zaduszek w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Dariusz Walusiak, współorganizator wydarzenia, przypomina o wartościach, jakimi kierowali się Niezłomni.

– Komuniści byli przecież ateistami, walczyli z wiarą, walczyli z religią, z Kościołem. Ci żołnierze stanęli w obronie wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna”. To jest widoczne praktycznie na każdym kroku w ich działalności. Dzień zaczynali od modlitwy. Uczestniczyli, jak tylko była taka możliwość, w Mszach św. organizowanych i prowadzonych przez księży, którzy ich wspierali – zauważa Dariusz Walusiak.

Patronat honorowy nad Zaduszkami za Żołnierzy Niezłomnych objął ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Wydarzenie organizuje m.in. Instytut Pamięci Narodowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl