fot. Marek Borawski/KPRP

Prezydent A. Duda na terenie budowy Północnej Obwodnicy Krakowa

Prezydent Andrzej Duda wraz z ministrem infrastruktury, Andrzejem Adamczykiem, przebywał dziś na terenie budowy Północnej Obwodnicy Krakowa. Trasa o długości blisko 15 km ma być gotowa w 2023 roku.

Prezydent Andrzej Duda wraz z szefem resortu infrastruktury, Andrzejem Adamczykiem, wizytowali realizowany odcinek Północnej Obwodnicy Krakowa (POK). Budowa trasy przebiegającej na terenie Krakowa i gmin Zielonki oraz Wielka Wieś trwa od zeszłego roku.

– W tle widać miejscowość Węgrzce pod Krakowem, to jest gmina Zielonki, a my jesteśmy pomiędzy miejscowością Węgrzce a miejscowością Batowice w kierunku Wzgórz Krzesławickich i przyszłego miejsca spotkania się POK z przyszłą trasą S7, czyli trasą Kraków-Warszawa. Będzie to oznaczało domknięcie Północnej Obwodnicy Krakowa. Trasa jest przewidziana do realizacji do lipca 2023 roku. Roboty są zaawansowane – powiedział prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1390970208211410948

Zgodnie z planami kierowcy będą mogli skorzystać z całej obwodnicy – liczącej blisko 15 km – w 2023 roku. Koszt inwestycji to 1,43 mld zł.

– W 2011 roku premier Jarosław Kaczyński zadeklarował w Krakowie, że kiedy Prawo i Sprawiedliwość weźmie odpowiedzialność za losy kraju, to powstaną potrzebne dla wszystkich Polaków drogi S7, POK i wszystkie inwestycje. Prezydent Andrzej Duda, będąc posłem na Sejm z ziemi krakowskiej, również mówił o potrzebie budowy tej drogi. To widomy przykład realizacji potrzeb w skali całego kraju. To nie tylko Małopolska, Mazowsze, ale każdy region, w który inwestuje rząd PiS, bo Polska jest jedna. Nie ma Polski A i Polski B, na jaką dzielili ją nasi poprzednicy – powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

 

TV Trwam News

drukuj