Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w najbliższy piątek

Oddział IPN w Krakowie, wojewoda małopolski i Wojewódzka Rada Kombatancka zapraszają na uroczystość w Dniu Polskiego Państwa Podziemnego, która rozpocznie się 27 września 2019 r. o godz. 10.00 przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Matejki.

W programie rozpoczęcia obchodów znajdują się wciągnięcie flagi państwowej na maszt i wspólny śpiew Mazurka Dąbrowskiego. Następnie odbędzie się wręczenie medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości i odznaczeń „Zasłużony dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. W planie wydarzenie przewidziany jest Apel Pamięci i oddanie salwy honorowej. Nie zabraknie także złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.

W ceremonii weźmie udział Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego obchodzony jest, zgodnie z uchwałą Sejmu z 11 września 1998 roku, 27 września. Jest to święto państwowe.

Janusz Ślęzak/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl