Kraków – Wystawa fotografii Stanisława Mackiewicza

W czwartek 20 listopada,  o godz. 12.00, w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie otwarta zostanie wystawa: „Teraz jestem tutaj. Albo może raczej nigdzie. Emigracyjne fotografie Stanisława Cata-Mackiewicza”.

Wystawa prezentuje zdjęcia autorstwa Stanisława „Cata” Mackiewicza, polskiego premiera na uchodźstwie i wybitnego publicysty. Fotografie powstawały w Wielkiej Brytanii w latach ’40 i ’50 ubiegłego wieku.

Obrazują życie Polaków na emigracji, podkreślając wyobcowanie i tęsknotę za ojczyzną, a zarazem próbę ułożenia sobie życia poza nią. Pozwalają poznać Mackiewicza od strony innej niż jego publicystyka, choć stanowią jej doskonałe uzupełnienie.

Zdjęcia wzbogacą teksty pochodzące z przeznaczonych dla polskich emigrantów rozmówek polsko-angielskich z roku 1946.

Wystawę organizują krakowski odział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Fotografie będzie można oglądać do 31 stycznia 2015 roku.

Wystawa Cat Mackiewicz

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl