Dotąd archeolodzy znaleźli na Służewie siedem ofiar

Siedem ofiar, w tym jedną w trumnie, znaleźli do tej pory archeolodzy pracujący na warszawskim Służewie – poinformował „Nasz Dziennik”.

Archeolodzy od trzech dni przy ulicy Wałbrzyskiej szukają szczątków ofiar komunistycznego terroru. To jedno z trzech największych w stolicy pół grzebalnych. Jest tam pogrzebanych nawet tysiąc osób zakatowanych w różnych miejscach Warszawy – mówi kierujący pracami profesor Krzysztof Szwagrzyk.

– Mamy w tej chwili szczątki sześciu więźniów. Nie mamy wątpliwości, że są to więźniowie. Świadczy o tym pochówek, który został tu przez nas odkryty. Ci ludzie są w dużym dole, ich szczątki zostały wrzucone, nie ułożone, są ze sobą splecione. Możemy powiedzieć, że są to młodzi ludzie, nawet bardzo młodzi: około dwudziestoletni. Po śmierci zostali wrzuceni do jednego dołu. Prace trwają, praktycznie każdego dnia te wyniki będą inne – wyjaśnia naukowiec.  

Prof. Szwagrzyk nie wyklucza, że mogą tu spoczywać dowódcy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, duchowni oraz wielu żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl