Nadal walczymy o decyzję rezerwacyjną

Wypowiedź Lidii Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowej Fundacji Lux Veritatis, podczas uroczystości XXII rocznicy powstania Radia Maryja

Mimo, że otrzymaliśmy i opłaciliśmy koncesję na nadawanie na MUX1 w dalszym ciągu nie możemy nadawać na multipleksie. Nadal walczymy o decyzję rezerwacyjną, którą powinna wydać pani prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Stąd też nowa inicjatywa obywatelska. Prosimy państwa o wykorzystanie możliwości jakie daje nam Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej i wystosowywanie skargi obywatelskiej do ministra cyfryzacji i administracji. Skargi na bezczynność pani prezes UKE, która mimo tego, że decyzja rezerwacyjna nam się należy, jej nie wydaje.

Nasza inicjatywa została bardzo dobrze odebrana. Dzisiaj, niecałe dwie doby od jej ogłoszenia, do ministra administracji i cyfryzacji wysłano kilkadziesiąt tysięcy skarg obywatelskich.

To zadaje kłam temu – co o nas mówią medioznawcy, albo inne media – że jesteśmy telewizją niszową, że nikt nas nie ogląda. Gdyby tak było, to nie mielibyśmy takiego odzewu. Jednak proszę państwa, musimy walczyć o to, żebyśmy mogli wejść na MUX1.

Podczas uroczystości podeszła do mnie pani, która mieszka w Żurominie.  Powiedziała że jej brat, który z powodu choroby nie mógł przyjechać do Torunia musiał pokonać 15 km, do jej domu, bo u siebie nie może odbierać TV Trwam.

Gdybyśmy dzisiaj byli na MUX-ie każdy z państwa (nasz odbiorca spod Żuromina i każdy widz mieszkający w innym miejscu Polski) mógłby za darmo oglądać TV Trwam i razem z nami uczestniczyć w uroczystościach.

Myślę, że władza tak naprawdę obawia się świadomości obywatelskiej. Ta świadomość jest ważna i o nią apelujemy.  Przypomnę, że ta skarga obywatelska jest dostępna na stronach internetowych: www.radiomaryja.pl oraz  www.luxveritatis.pl. Jest dostępna również tutaj, na naszym święcie w kilku punktach. Bierzcie ją państwo dla siebie oraz dla bliskich, kserujcie.

Ważne jest to żeby bardzo dokładnie wpisać swoje dane adresowe. Chodzi o to, żeby minister administracji i cyfryzacji wiedział komu odpowiedzieć.

Minister bowiem będzie musiał odpowiedzieć każdemu z nas indywidualnie, dlaczego TV Trwam, mimo że jej się to należy, nie otrzymuje rezerwacji częstotliwości oraz dlaczego dalej nie możemy nadawać na MUX1? Bardzo proszę dokładnie przeczytać tę skargę i podać dokładne dane adresowe.

Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis

drukuj