Marsze dla TV Trwam

Dziś ulicami Gorzowa Wielkopolskiego, Mysłowic, Zgierza i Starogardu Gdańskiego przejdą marsze w obronie telewizji Trwam. Jest to społeczna odpowiedź na nieprzyznanie telewizji Trwam koncesji do nadawania na tzw. Multipleksie.

Tego typu marsze odbywają się cyklicznie w miastach i miejscowościach w całej Polsce.

W Starogardzie Gdańskim marsz odbędzie się o godzinie 11.00 uroczystą mszą św. w kościele p.w. św.  Wojciecha. Przemarsz będzie miał miejsce ulicami Kościuszki, Paderewskiego, Rynkiem, Podgórną, Kanałową, Hallera do pomnika A. Mickiewicza przy Alei Wojska Polskiego.  Przy pomniku Wielkiego Wieszcza, zostaną odczytane odezwy i petycje do rządzących krajem, naszym miastem i powiatem. Przybyłym będą towarzyszyły pieśni patriotyczne śpiewane przez Chór męski Bel Canto z Pruszcza Gdańskiego.

Do czynnego udziału w marszu gorzowskim zachęca ks. Henryk Rzondko, jeden z głównych organizatorów:

– Zapraszamy do udziału w marszu w obronie wolnych mediów i telewizji Trwam do Gorzowa Wlkp. Rozpoczęcie marszu o godzinie 16:00 sprzed pomnika Jana Pawła II na osiedlu Górczym, przejście ulicami miasta. O godzinie 17:30 spotykamy się pod krzyżem Solidarności przy katedrze gorzowskiej. O godzinie 18:00 będzie msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa w intencji Radia Maryja i Telewizji Trwam.  Jest nas wielu, włączyła się pięknie Solidarność, organizacje społeczne, wszystkie parafie dekanatów gorzowskich i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

Mysłowice również zachęcają do obrony Prawdy, Wiary, Kościoła, wolnych mediów i telewizji Trwam.  Marsz rozpocznie Msza Święta o godz. 15.00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach.

Zgierz zapraszana do wspólnego pochodu o godzinie 17:00 na placu Jana Pawła II. Po modlitwie obecni ruszą w kierunku parafii NMP Różańcowej,  gdzie odprawiona zostanie Msza Święta. Przewodniczył jej będzie Ks. Biskup Adam Lepa. Przemówienia wygłoszą także zaproszeni goście.

Audio MP3
Pobierz

 

                                                                        RIRM

drukuj