Maszerowali w obronie TV Trwam

Dziś ulicami Starogardu Gdańskiego, Gorzowa, Zgierza oraz Mysłowic przeszły marsze, manifestujące solidarność z telewizją Trwam w walce o multipleks.

 

W starogardzkiej manifestacji wzięły udział tłumy ludzi. Było ich tak wielu, że niektórzy nie zmieścili się w kościele św. Wojciecha, gdzie odprawiona została Msza Święta:

 

– Wszystko rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Wojciecha, koncelebrowaną przez wielu proboszczów naszego dekanatu. Bardzo budującą homilię wygłosił nasz dziekan ks. prał. dr Stanisław Człapa. Kościół był pełen ludzi. Po Mszy św. okazało się, że przed kościołem stoją całe tłumy, bo po prostu nie zmieścili się do świątyń – powiedział Jan Kilian, starogardzki radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Po Eucharystii uczestnicy marszu utworzyli kolumnę, która przemaszerowała ulicami miasta.

 

– Szliśmy z kościoła Św. Wojciecha poprzez rynek. Tam wygłoszono mowy. Przemawiał były poseł, Kazimierz Smoliński, następnie Andrzej Gwiazda, ale też i przedstawiciele kół katolickich (…) na których to głównie bazowaliśmy. Prawo i Sprawiedliwość był na tym marszu tylko elementem, ale bardzo budującym, biorącym na siebie pełną odpowiedzialność prawną i organizacyjną. Następnie pomaszerowaliśmy pod pomnik Harcerza. Tam ponownie przemawiał Andrzej Gwiazda, który miał wspaniałą mowę, ja także zabierałem głos, miałem możliwość wypowiedzieć się. Uważam, że ilość ludzi, która wzięła udział w tym marszu byłą tak imponująca, że robiło to wrażenie, ogromne wrażenie. – powiedział Jan Kilian, starogardzki radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

W Gorzowie Wielkopolskim marsz rozpoczął się o godzinie 16:00 pod pomnikiem Jana Pawła II. Natomiast o 18:00 odprawiono Mszę Świętą. W Zgierzu obrońcy wolnych mediów wyruszyli o 17:00, a w Mysłowicach dwie godziny wcześniej.

 

Wypowiedź Jana Kiliana:

Audio MP3
Pobierz

drukuj