(fot.PAP)

Podwójne standardy przewodniczącego KRRiT?

Parlamentarzysta Maciej Małecki w swoim oświadczeniu wygłoszonym w Sejmie pytał o podwójne standardy przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka. Poseł odniósł się m.in. do ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji, które miało być poświęcone kryteriom konkursu na cztery miejsca na MUX1.

Poseł Maciej Małecki przypominał, że trzech członków Krajowej Rady wyszło w ostentacyjny sposób twierdząc, że na komisji byli przedstawiciele tylko jednego potencjalnego kandydata do miejsca na multipleksie – fundacji Lux Veritatis nadawcy TV Trwam.

Posłom PiS – przewodniczący Jan Dworak zarzucił lobbing na rzecz katolickiej stacji. Siebie przedstawił, jako osobę stawiającą na pierwszym miejscu bezstronność. Dlatego jak mówi poseł – warto zastanowić się czy Jan Dworak był tak pryncypialny w swoich zasadach, kiedy 25 października 2011r. w podwarszawskim Wawrze otwierał studio Grupy ATM – nadawcy, któremu wcześniej przyznał koncesję na multipleks. Wówczas w hucznej imprezie zorganizowanej przez Grupę ATM wzięło udział około 300 osób, w tym wielu ludzi z branży telewizyjnej i rozrywkowej.

Jako poseł domagam się wyjaśnienia, czy wśród gości bawiących się z Janem Dworakiem na imprezie ATM byli przedstawiciele spółek Stavka i Lemon Records. Jest to ważne, dlatego że następnego dnia po tej imprezie, czyli w środę 26 października 2011r. Jan Dworak podjął niezwykle kontrowersyjną decyzję o rozłożeniu na raty opłat koncesyjnych dla Lemon Records i Stavki. Opłaty w wysokości 10,8 mln zł pozwolił im spłacać w 114 ratach –mówił poseł Maciej Małecki.

Poseł Maciej Małecki przypomniał także, że krytycznie do tej decyzji odniosła się Najwyższa Izba Kontroli. Kontrolerzy Izby wytknęli Krajowej Radzie i tu cytat; „niegospodarne rozkładanie niektórym nadawcom opłat koncesyjnych na raty”.

RIRM

drukuj