fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W Krakowie trwają „Rekolekcje Polaków”

W łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia trwają „Rekolekcje Polaków”. Zwieńczone zostaną Nabożeństwem Ekspiacyjnym.

10-dniowe „Rekolekcje Polaków” odbywają się pod hasłem: „Realizacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Kościele, Narodzie i Państwie Polskim”.

– Udało się po raz pierwszy zorganizować narodowe rekolekcje. Nazywamy je rekolekcjami dla Polaków, a ogólna nazwa to Rekolekcje intronizacyjne Polaków przed Ogólnopolskim Kongresem Jezusa Chrystusa Króla – mówił prof. Andrzej Flaga, przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla.

Nauki rekolekcyjne prowadzą polscy księża biskupi.

– O 17.15 różaniec, o 18.00 Eucharystia ze specjalną nauką rekolekcyjną. Codziennie prowadzi to inny ksiądz biskup. Podejmowane jest jedno wezwanie z Aktu Intronizacyjnego – powiedział prof. Andrzej Flaga.

Rekolekcje w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia potrwają do niedzieli. Ich zwieńczeniem będzie Nabożeństwo Ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem. Ponadto dla uczestników rekolekcji został wydany Biuletyn Specjalny Króluj nam, Chryste. Znajdziemy w nim nauki św. Jana Pawła II na temat Dekalogu z jego czwartej pielgrzymki do ojczyzny.

– Nauki oraz biuletyn są dostępne na naszych stronach internetowych: dzielointronizacji.pl, na stronach Samorządnej Polski, Fundacji Serca Jezusa i Stowarzyszenia „Róża – podsumował przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl