fot. TV Trwam

„Milion dzieci modli się na różańcu” – najmłodsi proszą o jedność i pokój na świecie

Dzieci na całym świecie podejmują dziś modlitwę w intencji jedności i pokoju. Po raz szesnasty odbywa się akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jak co roku w inicjatywę włączają się parafie, szkoły, wspólnoty i rodziny.

Dzieci w Polsce rozpoczęły modlitwę o godz. 9.00. Najmłodsi zgromadzili się m.in. w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. To miejsce szczególnie związane z modlitwą różańcową.

Malwina Wyszyńska, koordynator kampanii w Polsce, zachęcała do włączenia się w modlitwę także w innych godzinach.

– Najważniejsza tego dnia jest wspólna modlitwa i intencja, w której dzieci razem z dorosłymi gromadzą się i odmawiają różaniec. Jeśli ktoś ze znanych Wam osób nie mógł uczestniczyć o godz. 9.00, to zachęcamy, żeby włączył się w dowolnej godzinie dzisiejszego dnia. Łączymy się z dziećmi z różnych krajów, kontynentów, które przebywają w różnych strefach czasowych i mówią różnymi językami. Modlitwa, z jaką zwracamy się do Matki Bożej, ma jednak wspólną intencję, aby wyprosić pokój i jedność na świecie – powiedziała Malwina Wyszyńska.

Organizatorem kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Modlitwa została zapoczątkowana w 2005 roku w Meksyku. W ub.r. w akcję modlitewną włączyli się najmłodsi ze 136 krajów świata, m.in. z Syrii, Iraku i Armenii.

Na samej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad pół miliona dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl