fot. TV Trwam

Czas modlitwy, śpiewu i dziecięcej radości – spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Pasierbcu

To był czas modlitwy, śpiewu i dziecięcej radości – w niedzielę po raz pierwszy Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci gościły w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w diecezji tarnowskiej.

Na spotkanie przyjechały dzieci w różnym wieku.

– Przybyliśmy z różnych miejscowości, ja z Torunia. Wiem, że jest Limanowa i wiele, wiele innych okolicznych miejscowości, dlatego na trzy-cztery wymieńmy jeszcze miejscowość, z której przybyliśmy. Gotowi? Trzy, cztery! To już wszystko wiemy i teraz gorące oklaski dla Was – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

Październik, to miesiąc, w którym Maryja szczególnie daje nam do dłoni różaniec – wskazała założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek.

– Chcemy, aby ten miesiąc rozpalił w nas bardzo mocno pragnienie modlitwy różańcowej, abyśmy sobie uświadomili, jak wielki to skarb, jaką ma niesamowitą głębię i jak bardzo ta modlitwa jest potrzebna – oznajmiła Magdalena Buczek.

Intencje dzieci są przeróżne.

– Modlę się za rodziców, rodzinę i za to, żeby był pokój na świecie – powiedziała uczestniczka spotkania PKRD.

– Modlę się za babcię, wujka i księdza z mojej parafii – dodała inna uczestniczka.

Regionalnemu Spotkaniu PKRD towarzyszył zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

Centralnym punktem spotkania była wspólna Eucharystia. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Bogdan Stelmach, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium w Pasierbcu.

– Kto chce być w niebie? Ręka do góry. Widzę, że wszyscy… A powiedzcie mi, czy modlicie się o to, aby dostać się do nieba? – podsumował ks. Bogdan Stelmach.

Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci zakończyła wspólna agapa z konkursem i nagrodami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl