fot. Maciej Skoraszewski

W Poznaniu odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych spotkały się w niedzielę w Poznaniu w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Na spotkanie do Poznania przyjechały dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. Najmłodsi przybyli tu w jednym celu.

Przybyliście tutaj, aby ten czas spędzić z Panem Jezusem i Matką Najświętszą – powiedział ks. Krzysztof Różański, proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu.

Modlitwa ma wielką moc, dlatego dzieci przywiozły ze sobą różne intencje.

Ja lubię się modlić – mówił Franek, uczestnik spotkania PKRD.

Można otrzymać różne łaski – podkreślił Maks, uczestnik spotkania PKRD.

Modlę się, żeby było dla wszystkich szczęście – dodała Melisa, uczestniczka PKRD.

To szczęście dzieciom daje czas spędzony na wspólnej modlitwie. Każdego dnia dzieci z PKRD odmawiają przynajmniej jedną cząstkę różańca. Ta modlitwa łączy tysiące dzieci w Polsce i na świecie.

Tak wiele jest intencji, które chcemy powierzać w modlitwie różańcowej. Wierzymy, że modlitwa odmawiana wspólnie ma ogromną moc – zaznaczyła Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

Modlitwa chroni też dzieci przed współczesnymi zagrożeniami, a tych dziś nie brakuje. Przed współczesnymi bożkami w czasie homilii przestrzegał dzieci ks. bp Antoni Długosz. Jak podkreślał, powodują one, że marnujemy czas i zapominamy o Panu Bogu. Takim współczesnym bożkiem jest dziś m.in. komórka czy laptop.

 – Czasem są złe oceny, a czasami bywa, że zaniedbujemy obowiązki w domu. Nie pomagamy tatusiowi czy mamusi. To są przedmioty takich naszych bożków – powiedział ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

Nieodłącznym puntem spotkań PKRD jest koncert księdza biskupa Antoniego Długosza, który śpiewem i tańcem wspólnie z dziećmi wielbi Pana Boga.

Kolejne spotkanie PKRD odbędzie 7 października w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach w Zakopanem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl