fot. youtube.com

Poznań: Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego od 13 lat mężczyznę

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania zatrzymali 59-letniego Polaka, który poszukiwany był od ponad 13 lat przez wymiar sprawiedliwości oraz organy ścigania. Mężczyzna przyleciał samolotem z Wielkiej Brytanii.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, zatrzymanie na poznańskim lotnisku miało miejsce w miniony piątek.

„W trakcie kontroli dokumentów podróżnych, którzy przylecieli z Wielkiej Brytanii, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy ustalili, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany. List gończy za Polakiem wydał w 2011 roku Sąd Rejonowy z Drawska Pomorskiego. Jak się okazało, mężczyzna przebywał przez kilka ostatnich lat w Kanadzie i nie miał zamiaru ponieść kary za udział w bójce i pobiciu oraz za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia” – podała rzeczniczka.

Ponadto ustalono, że mężczyzna od 2006 roku jest także poszukiwany przez policję w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań oraz sporządzeniu dokumentacji, zatrzymanego przekazano funkcjonariuszom Służby Więziennej z Poznania.

PAP/RIRM

drukuj