PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Migracja powinna być wolnym wyborem, a nigdy jedyną możliwością

Migracja powinna być wolnym wyborem – mówił Ojciec Święty Franciszek w czasie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. W niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

W czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty przestrzegał przed handlową relacją z Panem Bogiem. Ta kalkulacyjna sprawiedliwość, czyli ograniczenie się do dawania zależnie od tego, co otrzymujemy, dotyczy także relacji społecznych. Papież zachęcał do odwagi, aby pójść krok dalej i czynić dobro bezinteresownie.

Czy ja, chrześcijanin, umiem wychodzić ku innym? Czy jestem hojny wobec wszystkich, czy umiem dać to „więcej” zrozumienia i przebaczenia, jak uczy mnie Jezus? – pytał Ojciec Święty.

Papież zwracał uwagę, że niekiedy jako Kościół, zamiast wychodzić o każdej porze dnia i wyciągać ramiona do wszystkich, czujemy się lepsi, osądzamy innych z daleka, nie myśląc o tym, że Bóg kocha ich również tą samą miłością, jaką żywi wobec nas.

Po modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego w niedzielę po raz 109. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Przyświecało mu hasło: „Wolni, aby wybrać: migrować czy pozostać”.

Chodzi o to, by przypomnieć, że migracja powinna być wolnym wyborem, a nigdy jedyną możliwością. Prawo do migrowania dzisiaj dla wielu stało się obowiązkiem, podczas gdy powinno istnieć prawo do tego, by nie migrować, by pozostać na swojej ziemi. Konieczne jest to, by każdemu człowiekowi zagwarantowano możliwość tego, by przyjechać i żyć godnie w społeczeństwie, w którym się znajduje – powiedział Papież.

Ojciec Święty wzywał też wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl