fot. Monika Tomaszek

Wołanie o pokój z Koloseum

„Ludzkość musi położyć kres wojnom, albo to wojna położy kres ludzkości” – to fragment apelu o pokój. Dokument w rzymskim Koloseum podpisał we wtorek Ojciec Święty Franciszek wraz z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich.

Z rzymskiego Koloseum popłynęła we wtorek modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Wraz z  przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich i religii modlił się papież Franciszek.

– W tym roku nasza modlitwa stała się wołaniem, ponieważ dzisiaj pokój jest ciężko naruszany, raniony, deptany i to w Europie, która w zeszłym wieku przeżyła tragedie dwóch wojen światowych. Niestety od tamtego czasu wojny nigdy nie przestały wykrwawiać i zubażać ziemi, a moment, jaki przeżywamy jest szczególnie dramatyczny. O to wznosimy naszą modlitwę do Boga, który zawsze wysłuchuje bolesnego wołania swoich dzieci – podkreślał Ojciec Święty.

Papież zaznaczył, że wojna to klęska polityki i człowieczeństwa, haniebna kapitulacja, porażka wobec sił zła.

Ojciec Święty wraz z innymi przedstawicielami religii podpisał apel o pokój. Wspólnie proszą w nim o natychmiastowe zawieszenie broni i rozpoczęcie dialogu, aby zlikwidować zagrożenie ze strony broni nuklearnej.

W tekście zawarto też wezwanie o jak najszybsze negocjacje, zdolne doprowadzić do sprawiedliwych rozwiązań na rzecz stabilnego i trwałego pokoju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl