fot. twitter.com/JasnaGoraNew

Relikwie Rodziny Ulmów rozpoczynają nawiedzać diecezje

Rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów po polskich diecezjach. Uroczysta inauguracja peregrynacji nastąpiła w niedzielę na Jasnej Górze podczas 39. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin i Małżeństw. To właśnie archidiecezję częstochowską jako pierwszą nawiedzają relikwie męczenników z Markowej.

Inicjatywa została zaproponowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, za zgodą ks. abp. Adama Szala. Metropolita przemyski wyraził nadzieję, że owocem peregrynacji będzie odkrycie wartości rodziny i ponowne zwrócenie na nią uwagi.

Jest to też okazja do tego, żeby pomyśleć o tym, jakie przesłanie wynika z beatyfikacji, bo beatyfikacja to nie tylko wydarzenie historyczne, ono na pewno takim jest, nie tylko uszanowanie Polaków ratujących Żydów, ale także zwrócenie uwagi na rodziny i na to, żeby mieć teraz czas dla rodziny. Wiemy dobrze, że ten kryzys, który dotyka także i Kościoła, kryzys powołań myślę, że ma pewne źródło też w mankamentach, niebezpieczeństwach, na które narażane są dzisiaj rodziny – akcentował duchowny.

https://twitter.com/JasnaGoraNews/status/1705883156358775055

Kolejnym przystankiem peregrynacji będzie diecezja sosnowiecka. W poszczególnych diecezjach relikwie będą przebywać przez tydzień. Peregrynacja zakończy się 21 września 2024 roku, kiedy relikwie powrócą do archidiecezji przemyskiej.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl