fot. Monika Bilska

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Toruniu

Dziś spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Toruniu. W piątek w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zakończyły się dni ze świętym Papieżem Polakiem.

Dni ze Świętym Janem Pawłem II trwały od 16 października. Zakończyły się w piątek Mszą św. odpustową [więcej]. Eucharystii przewodniczył ks. prał. dr Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II.

– I było to niejako podsumowaniem Jego refleksji nad drogą, która doprowadziła Go do wyboru na Stolicę Piotrową. Był człowiekiem, który doświadczył Bożej miłości. Doświadczył tej Bożej miłości poprzez doświadczenie ofiary, cierpienia ludzi, którzy byli mu bliscy – powiedział ks. prał. dr Sławomir Oder.

„Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” – powiedział po włosku do całego świata jako Papież Polak, św. Jan Paweł II, podczas  swojej pierwszej Mszy świętej.

– Wszędzie otwórzcie, to było coś niesamowitego. Bardzo się cieszę, że dziś tu świętujemy. To nie jest żaden przypadek. Pan Bóg to wszystko organizuje – niesamowicie – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Dni ze Świętym Janem Pawłem II zakończyła Msza św. w intencji pokoju z udziałem Staży Miejskiej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej pod przewodnictwem ks. prałata Wojciecha Niedźwieckiego, proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu z udziałem parafian.

W toruńskim sanktuarium dzisiaj spotkają się dzieci zrzeszone w regionalnym Podwórkowym Kole Różańcowym Dzieci.

TV Trwam News

drukuj