fot. PAP/EPA

Papież Franciszek odwiedzi Grecję i Cypr

Ojciec Święty Franciszek jeszcze w tym roku odwiedzi Grecję i Cypr. Do tych dwóch krajów Papież uda się na początku grudnia.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele podróży apostolskich Ojca Świętego Franciszka zostało odwołanych. Po dłuższej przerwie Papież odwiedził w tym roku: Irak, Węgry i Słowację. Planowane są kolejne pielgrzymki Ojca Świętego.

W pierwszym tygodniu grudnia papież Franciszek uda się do Grecji i na Cypr. Według nieoficjalnych informacji, podczas podróży do Grecji, Papież ma ponownie odwiedzić wyspę Lesbos, gdzie przebywa wielu migrantów i uchodźców. Ojciec Święty Franciszek był tam pięć lat temu. W drodze powrotnej do Rzymu zabrał wtedy na pokład samolotu trzy rodziny uchodźców z Syrii.

Z kolei w przyszłym roku Papież pragnie odwiedzić Węgry i Kongo. Na 2022 rok papież Franciszek planuje także swoją pierwszą podróż do Oceanii. Pojedzie do Papui-Nowej Gwinei i Timoru Wschodniego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl