fot. pixabay.com

Francja: Policja śmiertelnie postrzeliła uzbrojonego mężczyznę, grożącego funkcjonariuszom podczas kontroli drogowej

Francuska policja śmiertelnie postrzeliła uzbrojonego mężczyznę, który groził funkcjonariuszom podczas kontroli drogowej. Mężczyzna wznosił okrzyki: „Allah Akbar”.

Mężczyzna miał 31 lat. Nie figurował w kartotece terrorystycznej. Jego nazwisko nie przewijało się również w raportach i aktach dotyczących osób zradykalizowanych. Policji znany był z wykroczeń drogowych, celnych i problemów narkotykowych.

Podczas kontroli uzbrojony był w nóż. Groził policjantom. Krzyczał: „Allah Akbar”. Funkcjonariusze postrzelili go. Jak podaje francuski dziennik „Le Figaro” mimo akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się  uratować. Do sprawy na swoim profilu na Twitterze odniósł się Gérald Darmanin, minister spraw wewnętrznych Francji.

„Bardziej niż kiedykolwiek musimy zachować czujność i bardziej niż kiedykolwiek policja jest na pierwszej linii frontu. Dziękuję za ich odwagę” – podkreśliła Gérald Darmanin.

W piątek policja również użyła paralizatora wobec mężczyzny z Bangladeszu, który (także nożem) groził funkcjonariuszom ds. migrantów w aglomeracji paryskiej. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

TV Trwam News

drukuj