fot. PAP/EPA

Francja: nawrót pożaru w Żyrondzie; ewakuacja 3,5 tys. osób

W departamencie Żyronda, leżącym na południowym zachodzie Francji, znów wybuchł pożar. Służby ewakuowały od wtorku popołudnia ponad 3,5 tys. osób. W lipcu ogień w tym samym regionie został opanowany przez strażaków po kilku tygodniach walki z żywiołem.

Strażacy określają sytuację jako poważną. Ogień zniszczył już 16 domów w gminie Belin-Beliet i strawił od wtorkowego popołudnia 6 tys. ha sosen.

„Ogień jest bardzo niebezpieczny i rozprzestrzenił się na departament Landes. Gminy Hostens, Saint-Magne i sektory Belin-Beliet zostały ewakuowane” – podano w komunikacie prasowym.

Gmina Hostens ogłosiła na swoim koncie na Facebooku „nakaz całkowitej ewakuacji wsi” z „możliwością schronienia się w świetlicach w Belin-Beliet”.

Pożar rozprzestrzenia się w kierunku autostrady A63.

„Zarządca autostrady nie odnotował utrudnień widoczności, ale zadecydowano o obniżeniu dozwolonej prędkości do 90 km/h oraz ograniczeniu do dwóch z trzech pasów ruchu w kierunku Bayonne-Bordeaux” – podała lokalna prefektura.

W zależności od rozwoju pożaru możliwe jest wyłączenie autostrady z użycia.

W lipcu pożary w Żyrondzie zniszczyły ponad 13 tys. ha terytorium.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl