fot. pixabay.com

Plan budowy nowej stalowni w Rudzie Śląskiej

Katowicki „Węglokoks” zamierza wybudować w Rudzie Śląskiej nową stalownię o zdolności produkcyjnej 1 mln ton stali rocznie. Koszt planowanej inwestycji to ok. 5 mld złotych. Budowa ma potrwać do 2027 roku.

Powstanie nowej stalowni wpisuje się w działania rządu mające na celu odbudowę przemysłu stalowego oraz hutnictwa stali. Rząd RP przekonuje, że inwestycja ta ograniczy import wyrobów stalowych do Polski, a także zwiększy bezpieczeństwo i podniesie konkurencyjność naszej gospodarki.

Jarosław Latacz, rzecznik „Węglokoksu”, podkreślił, że budowa nowej stalowni korzystnie wpłynie m.in. na rynek pracy w regionie.

– Obecnie Ruda Śląska, gdzie planowana jest inwestycja, boryka się z szeregiem problemów. Stalownia i zakłady, które powstaną wokół niej, zapewnią 2,5 tys. miejsc pracy. Ponadto w firmach, które będą z nią kooperowały, powstanie dużo więcej miejsc pracy. To będzie niesamowity skok cywilizacyjny dla całego regionu. Mówimy o nowych miejscach pracy nie w supermarketach, ale o pracy w miejscach stabilnych, które muszą się rozwijać – powiedział Jarosław Latacz.

Według szacunków „Węglokoksu” roczne przychody nowej stalowni ze sprzedaży wyniosą 4,5 mld zł, ze średnią marżą sprzedaży w wysokości 8 procent.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl