fot. PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS

Prezydent Francji do obywateli: Przerwy w dostawach prądu zimą możliwe, ale nie ma powodu do paniki

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, zaapelował do obywateli, aby nie panikowali z powodu możliwych przerw w dostawach prądu tej zimy, a jednocześnie wezwał ich do oszczędzania energii – podała w sobotę agencja Reutera za francuską telewizją TF1.

„Przede wszystkim powiedzmy jasno: bez paniki! To normalne, że rząd przygotowuje się na wyjątkowe sytuacje, co może oznaczać odcięcie prądu na kilka godzin dziennie, jeśli nie mielibyśmy wystarczającej ilości energii” – powiedział prezydent w wywiadzie dla TF1, przeprowadzonym w trakcie wizyty Emmanuela Macrona w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu.

Francuski operator sieci energetycznych RTE przekazał w czwartek, że Francja może „w niektóre dni” tej zimy doświadczyć przerw w dostawach energii, a rząd rozpoczął akcję informowania lokalnych władz o tym, jak poradzić sobie w takiej sytuacji.

W wywiadzie udzielonym TF1 francuski przywódca wezwał także państwowy koncern energetyczny EDF do ponownego włączenia reaktorów jądrowych, aby zapobiec przerwom w dostawach prądu w przypadku niskich temperatur. EDF stanęło w obliczu bezprecedensowej liczby awarii reaktorów jądrowych, zmniejszając produkcję energii jądrowej do najniższego poziomu od 30 lat, podczas gdy Europa stara się zastąpić rosyjski gaz innymi źródłami energii –  przekazał Reuters.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl