fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium rozpoczyna się dziś nowenna w intencji prezydenta A. Dudy

We wtorek w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczyna się nowenna w intencji prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wierni będą prosić o światło Ducha Świętego, aby prezydent w czasie kolejnej kadencji jednoczył ludzi we wspólnym budowaniu dobra Ojczyzny.

Na nabożeństwo złożą się rozważania nad Dekalogiem, z przypomnieniem nauczania św. Jana Pawła II, i Litania Loretańska.

Nowenna będzie sprawowana przez 9 dni po każdej Mszy św. i zakończy się w przeddzień uroczystości zaprzysiężenia prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Kustosz toruńskiego sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR podkreślił, że Boże Przykazania są dziś potrzebne całej naszej Ojczyźnie.

– Kiedy Polacy otrzymywali wolność, Jan Paweł II przybył do naszej umiłowanej Ojczyzny z Dekalogiem. Wolność to Dekalog, trwanie w Bożych Przykazaniach, wspólna modlitwa za siebie nawzajem. Chcemy też poprzez nowennę przypominać sobie, że jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy trwać w Bożych Przykazaniach, a także modlić się, by ten, który jest odpowiedzialny za naszą Ojczyznę – prezydent – był strażnikiem Bożych Przykazań – akcentował o. Andrzej Laskosz CSsR.

We wspólną modlitwę w intencji prezydenta Andrzeja Dudy może włączyć się każdy wierny. Teksty rozważań będą codziennie publikowane na łamach „Naszego Dziennika”.

RIRM

drukuj