Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Litwie

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polakami mieszkającymi na Litwie. Głowa państwa kontynuuje trzydniową wizytę zagraniczną z okazji 100. rocznicy odbudowy państwa litewskiego.

Chciałbym, żebyście byli państwo z nami tego 11 listopada, kiedy będziemy obchodzili rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Gdyby była jakaś delegacja z Wileńszczyzny Polaków, którzy przyjechaliby świętować razem z nami w Warszawie czy innych miejscach Polski, bo na pewno wszędzie będziemy świętowali, będę państwu za to jako prezydent ogromnie wdzięczny. Abyśmy dali świadectwo tego, że jesteśmy jedną wielką polską rodziną, chociaż rozsianą w wielu miejscach na świecie – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą udział w Wilnie w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego.

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę rozpoczęły się wcześnie rano i potrwają do wieczora.

PAP/TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl