Prezydent zakończył wizytę w Szwajcarii

Zakończyła się oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Szwajcarii. Ostatniego dnia prezydent odwiedził ośrodki naukowe i badawcze.

Przed południem Prezydent wraz z pierwszą Damą złożyli kwiaty pod pomnikiem Henryk Sienkiewicza w Vevey. Dokładnie dziś przypada setna rocznica śmierci pisarza.

Na politechnice w Lozannie Andrzej Duda wziął udział w sesji podsumowującej warsztaty dotyczące startupów. Po raz pierwszy w zagranicznej wizycie prezydentowi towarzyszyli młodzi przedsiębiorcy, którzy chwalili się swoimi innowacyjnym projektami. Wśród nich był Michał Grześ, który zaprezentował robota edukacyjnego Photon.

– Poznaliśmy mnóstwo interesujących osób. Ten kontakt będzie żył. Poznaliśmy starupy, które działają w Szwajcarii. Poznaliśmy władze i osoby odpowiedzialne za komercjalizację projektów na uczelni – powiedział Michał Grześ.  

W Genewie prezydent odwiedził ośrodek naukowo-badawczy Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Z ośrodkiem związanych jest dwustu Polskich inżynierów i naukowców. Ponad 60-ciu pracuje w nich na stałe.

– Cieszę się z tego ogromnie, że państwo bierzecie w tym udział i cieszę, się, że Polska rozsądnie utrzymuje kwestię współudziału w tym wielkim przedsięwzięciu naukowym. To bardzo dobrze – podkreślił Duda.

W ośrodku CERN znajduje się Wielki Zderzacz Hadronów. To najbardziej skomplikowane urządzenie skonstruowane przez człowieka. Pozwala badać naukowcom cząstki elementarne.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl