fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Kraków: Prezydenci Polski i Austrii otworzyli nową siedzibę Konsulatu Generalnego Republiki Austrii

Prezydenci Polski i Austrii, Andrzej Duda i Alexander Van der Bellen, otworzyli nową siedzibę Konsulatu Generalnego Republiki Austrii w Krakowie.

Placówka dyplomatyczna działa pod Wawelem od 1990 roku. W tym czasie zmieniała swoje położenie. Nowa siedziba mieści się w Willi Marii Lewalskiej przy ul. Krupniczej 42.

Prezydent Andrzej Duda wyraził zadowolenie z faktu, że Austria będzie mocniej obecna i aktywna w stolicy Małopolski. Dziękował też konsulowi honorowemu za dotychczasową pracę.

– Bardzo dziękuję panu konsulowi honorowemu Andrzejowi Tombińskiemu, że przez te wszystkie lata pozwolił Austrii działać, że był aktywny, prowadził Dni Austrii w Krakowie, które przeszły do tradycji miasta, że wypełniał bardzo ważne funkcje, które są potrzebne obywatelom. Krótko mówiąc, dziękuję, że służył budowaniu relacji pomiędzy Austrią a Rzeczpospolitą. Jestem panu za to ogromnie wdzięczny i życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu tych relacji. Mam nadzieję, że ta placówka będzie kwitnącym polsko-austriackim centrum na mapie miasta i Rzeczypospolitej – powiedział Andrzej Duda.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1222125360655093760

Austria, poza Krakowem, ma przedstawicielstwa konsularne we Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Poznaniu.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj