fot. PAP/EPA

Barwy LGBT zamiast biało-czerwonej flagi na budynku Urzędu Miasta w Krakowie

Prezydent Krakowa, Aleksander Miszalski, zdjął z Urzędu Miasta biało-czerwoną flagę. W jej miejsce zawieszono dwie tęczowe flagi jako wyraz wsparcia dla osób LGBT.

O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”. Aleksander Miszalski podjął taką decyzję w związku z przypadającym w ubiegłym tygodniu Międzynarodowym Dniem Przeciw Homofobii.

Były minister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, wskazał, że działanie prezydenta Krakowa wpisuje się w deptanie symboli narodowych. Dodał, że Kodeks karny jednoznacznie klasyfikuje ten czyn jako przestępstwo.

– Jest to zachowanie absolutnie skandaliczne, zasługujące na potępienie zarówno moralne, jak i prawnie. Tutaj bezwzględnie należy wyciągnąć konsekwencje wobec tego bezprecedensowego i skandalicznego zachowania. Flaga, za którą wymierały miliony Polaków po to, żebyśmy żyli w wolnym kraju, jest dziś bezczeszczona, usuwana, a w to miejsce są umieszczane barwy ideologii sprzeczne z polskim porządkiem prawnym. Jest to naganne i bezprawne zachowanie – podkreślił Marcin Warchoł.

Zgodnie z Kodeksem karnym, każdy, kto publicznie usuwa flagę państwową, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Decyzję prezydenta Krakowa stanowczo skrytykowała także była małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak. W jej ocenie ten incydent świadczy o tym, że władze miasta będą służyły wyłącznie tym, którzy zgadzają się na rezygnację z nauki i rozumu na rzecz ideologii gender.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl