fot. flickr.com

Genderowa uchwała przyjęta w Poznaniu nie wejdzie w życie

Genderowa uchwała przyjęta przez radnych w Poznaniu „istotnie narusza prawo” – tak zdecydował wojewoda wielkopolski.

W praktyce oznacza to, że niebezpieczne m.in. dla rodziny i małżeństwa zapisy tzw. Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym nie wejdą w życie.

Z decyzji wojewody zadowoleni są m.in. rodzice i organizacje prorodzinne, jak np. Centrum Życia i Rodziny, które apelowało o zablokowanie uchwały.

Dokument promujący ideologię gender zawiera szereg zapisów zagrażających m.in. konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny.

Po przeprowadzeniu analiz prawnych wojewoda wskazał m.in., że przepisy przyjęto bez podstawy prawnej oraz że ingerują one w finansowy aspekt działania samorządu.

To wielki sukces – ocenił wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

–  Wojewoda uniemożliwił procedowanie genderowego prawa w Poznaniu. Ten dokument narzucał wizję ludzkiej płciowości nacechowaną postulatami skrajnych lewicowych ideologii. Karta wprost nawiązywała do ideologii gender, której przecież założeniem jest pogląd, że tożsamość płciowa nie  jest związana z tożsamością biologiczną. Mówiąc kolokwialnie, fakt urodzenia się kobieta lub mężczyzną nie oznacza, że człowiek musi się z tym utożsamiać. To oczywiście prowadzi do kwestionowania naturalnych ról społecznych i w konsekwencji zagraża małżeństwu, rodzinie i wychowaniu dzieci – powiedział Paweł Ozdoba.

Warto zaznaczyć, że Centrum Życia i Rodziny oraz Społeczna Rada Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” prowadziły petycję przeciw uchwale.

Pod internetowym apelem podpisało się ponad 14 tys. osób. Wszystkie podpisy trafiały bezpośrednio do wojewody wielkopolskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl