fot. Autorstwa heb@Wikimedia Commons (mail) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14304056

UNICEF aktywnie włączył się w promocję postulatów na rzecz ideologii gender

UNICEF włączył się w promocję postulatów ideologii gender. Organizacja zaakceptowała nową strategię, w myśl której ma wspierać m.in. tzw. autonomię seksualną dzieci, ich tożsamość płciową oraz promować dostęp do tzw. aborcji i antykoncepcji.

Do tej pory radykalne pomysły pozostawały niezrealizowane. Tym razem nowa strategia została też zaakceptowana przez 36 krajów wchodzących w skład organizacji. Ideologiczny plan błyskawicznie zatwierdziła administracja Joe Bidena. Strategia ma obowiązywać do 2025 roku.

UNICEF jako fundusz ds. dzieci był bardzo szanowaną organizacją, dlatego szokuje to, co zostało wpisane w plan jej działania – podkreśliła Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska.

– Autonomia seksualna dzieci, ich prawa reprodukcyjne, czyli prawo do aborcji i antykoncepcji, a w zasadzie chodzi także o to, żeby naruszyć prawa rodziców. To wszystko ma być robione za plecami rodziców. Dziecko miałoby dostać „usługę aborcyjną” w szkole bez żadnego informowania i mówienia, czyli na zasadzie, że szanujemy ich integralność, niezależność, prawa i zdrowie. To dzieje się w bardzo wielu miejscach. Również inne agendy ONZ zaczęły mówić zwłaszcza o prawach kobiet, promując w ten sposób aborcję – powiedziała Ewa Kowalewska.

Eksperci nie mają wątpliwości, że pod pretekstem respektowania szeroko pojętych „wolności dzieci i młodzieży” organizacje międzynarodowe dążą do ograniczania praw rodziców do wychowania dzieci według własnych przekonań.

Nowy plan UNICEF-u prawdopodobnie nie zostanie zaakceptowany przez wszystkie kraje. Jednak w przyszłości może być narzędziem nacisku na konserwatywne państwa, które będą bronić rodziny czy małżeństwa przed ideologią gender.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl