fot. twitter.com

Kraków: Mężczyzna przewoził ok. 800 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

63-letni mężczyzna, który w swoim samochodzie w Krakowie przewoził prawie 800 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Według szacunków wprowadzenie na rynek tych wyrobów spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości ok. 1 mln zł.

Rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń poinformował, że zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem za naruszenie przepisów karno-skarbowych oraz, że „grozi mu wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie”.

63-latka udało się zatrzymać po tym, jak policjanci ustalili, że na terenie miasta – jak wskazał rzecznik – „mają być dostarczone hurtowe ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy, które następnie mają zostać rozprowadzone na placach targowych”.

Funkcjonariusze namierzyli samochód dostawczy, którym miały być przewożone wyroby. W ubiegłym tygodniu pojazd został zauważony i zatrzymany w okolicy podkrakowskich Jerzmanowic, a podczas kontroli okazało się, że kierowca przewozi ok. 800 tys. sztuk papierosów; mężczyzna został zatrzymany.

„W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnionego przestępstwa” – poinformował rzecznik policji.

PAP

drukuj