fot. Monika Bilska

R. Terlecki: Nie zamierzamy opuszczać UE

Polexitu nie będzie, nie zamierzamy opuszczać Unii – podkreślił dziś rano w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki, nawiązując do uchwały przyjętej przez Komitet Polityczny PiS.

Równocześnie polityk partii rządzącej zaznaczył, że padła tam jednoznaczna deklaracja ochrony suwerenności naszego kraju. Komitet Polityczny PiS wyraził też sprzeciw wobec jakichkolwiek prób podważania nadrzędności konstytucji państw narodowych.

O główne zapisy tego dokumentu był dziś pytany przez dziennikarzy  wicemarszałek Ryszard Terlecki.

– Po pierwsze, ten dokument wyraźnie stwierdza, że nie będzie polexitu. Po drugie, podkreśla, że będziemy chronić naszą suwerenność. Nie pozwolimy, aby traktowano nas gorzej niż inne państwa europejskie. Razem z innymi centroprawicowymi partiami z całej Europy będziemy zabiegać o przyszłość Unii Europejskiej, która będzie dla nas do przyjęcia. Są różne drogi działania. W UE toczy się oficjalna dyskusja na temat jej przyszłości, w której Polska będzie brała aktywny udział – wyjaśnił polityk.

Przyjęta wczoraj uchwała ma związek z formułowanymi ostatnio przez część opozycji tezami o rzekomym polexicie. Opozycja przypisuje takie stanowisko PiS-owi.

Wicepremier i lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów nazwał te działania partii opozycyjnych „wymysłem propagandowym” do ataków na rząd.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl