Warszawa: konferencja poświęcona konsekwencjom wynikającym z Brexitu dla transportu drogowego

W Warszawie trwa międzynarodowa konferencja poświęcona konsekwencjom, jakie dla transportu drogowego będzie mieć tzw. Brexit. Organizatorem debaty jest Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Brexit, czyli opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, łączy się z niepewnością dla wielu sektorów wspólnego rynku europejskiego. Jedną z takich dziedzin, szczególnie ważną dla Polski, jest transport.

Międzynarodowa konferencja ma pokazać, jakie będą konsekwencje tego procesu dla branży transportowej. Uczestnicy rozmawiają o zagrożeniach, ale także narzędziach do zabezpieczenia losu transportowców.

W spotkaniu udział bierze m. in. ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott, przedstawiciele resortu infrastruktury, a także właściciele firm oraz związków transportowych.

Dzisiejsza konferencja jest przede wszystkim po to, abyśmy mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami; zdiagnozować sytuację i dzięki różnym blokom tematycznym przedstawić problemy naszej administracji do rozwiązania. Chcemy również, żeby nasi koledzy z innych państwo to samo zrobili u siebie. Wszyscy muszą się do tego włączyć. Dla nas bardzo ważne jest, jakie stanowisko zachowa strona polska. Na dziś mamy bardzo duży kłopot w rozmowie na ten temat, ponieważ mało kto z przedstawicieli polityki czy naszego rządu tą kwestią jeszcze się interesuje – podkreślał Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

W spotkaniu uczestniczą także politycy Unii Europejskiej, w tym przedstawiciele Parlamentu Europejskiego.

Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl