Dolnośląskie: zabezpieczono 41 skrzyń z rakietami do dział przeciwpancernych

Ponad 160 rakiet do dział przeciwpancernych z początku XX w. zabezpieczyli dolnośląscy policjanci w okolicach miejscowości Kojęcin w powiecie strzelińskim. Skład amunicji odkryli pracownicy wycinający drzewa w okolicznym lesie.

Jak poinformował w piątek PAP Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji, łącznie znaleziono 41 skrzyń wypełnionych pociskami do dział przeciwpancernych.

Znalezisko znajdowało się w lesie, 400 metrów od zabudowań miejscowości Kojęcin. Policja otrzymała zgłoszenie od osób pracujących przy wyrębie lasu – podał Dutkowiak.

W skrzyniach oprócz pocisków znajdowały się też instrukcje ich obsługi. Amunicja pochodzi z początku XX w. i został najprawdopodobniej porzucona w lesie w latach 1905—1914.

Znalezisko zostało zabezpieczone przez saperów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl