fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] J. Zieliński: Mamy dobrą policję, bardzo dobrze dowodzoną i nadzorowaną

Mamy dobrą policję, bardzo dobrze dowodzoną i nadzorowaną. Widać to choćby po Marszu Niepodległości. Ostatnie trzy marsze to były bardzo spokojne biało-czerwone manifestacje. Wszystko przebiegało spokojnie, bo policja ma czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich i reaguje tylko wtedy, kiedy ktoś łamie prawo – powiedział w „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Francuska policja zastrzeliła sprawcę ataku przy jarmarku świątecznym w Strasburgu, w wyniku którego 3 osoby zginęły, a 13 zostało rannych. Tymczasem na arenie międzynarodowej wciąż mówi się o zamachu na demokrację w Polsce.

– Polska jest bezpieczna, co potwierdzają badania. 93 proc. badanych Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. To bardzo ważne, bo tam spędzamy najwięcej czasu. 86 proc. Polaków uważa, że nasz kraj jest bezpieczny, co również jest bardzo ważne – podkreślił Jarosław Zieliński.

Polska policja dba o bezpieczeństwo obywateli i reaguje adekwatnie do sytuacji – powiedział minister.

– Mamy dobrą policję, bardzo dobrze dowodzoną i nadzorowaną. Widać to choćby po Marszu Niepodległości. Ostatnie trzy marsze to były bardzo spokojne biało-czerwone manifestacje. Wszystko przebiegało spokojnie, bo policja ma czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich i reaguje tylko wtedy, kiedy ktoś łamie prawo – wskazał sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

– Policja nie może postępować tak, jak postępowała jeszcze w latach 90., że bała się mafii przestępczych, a reagowała surowo na drobne wykroczenia obywateli. Policja nie może bać się silnych grup przestępczych – powiedział Jarosław Zieliński.

Ogromną rolę w zakresie utrzymywania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w kraju odgrywa także straż pożarna.

– Jest najczęściej pierwsza z dwóch powodów. Po pierwsze – jednostki są rozsiane bardzo gęsto, czyli są bliżej niż inne służby. Mają swoją utartą dewizę „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Spieszą na pomoc bez względu na okoliczności – podkreślił Jarosław Zieliński.

RIRM

drukuj