fot. flickr.com

Policja: w wielkanocny poniedziałek 35 wypadków; trzy osoby zginęły

W wielkanocny poniedziałek, do godz. 17.30, na polskich drogach doszło do 35 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 38 zostało rannych; 166 skontrolowanych kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu – poinformował PAP podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Jak wcześniej poinformowała policja, od Wielkiego Piątku do niedzieli wielkanocnej doszło do 180 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 232 zostały ranne. W tym czasie zatrzymano 651 nietrzeźwych kierowców.

W Wielki Piątek na drogach zginęły cztery osoby, a 83 zostały ranne; doszło do 73 wypadków. W Wielką Sobotę było 58 wypadków – siedem osób zginęło, a 83 zostały ranne. W niedzielę wielkanocną w 49 wypadkach zginęło sześć osób, a 66 zostało rannych.

Na polskich drogach do wtorku potrwa akcja „Wielkanoc”. Jak informowała PAP Komenda Główna Policji, w ramach akcji na drogi w całym kraju wyjedzie – w zależności od dnia – od 4 do 5 tys. policjantów. Szczególna uwaga zwracana jest na przekraczanie prędkości; kontrole obejmują również stan techniczny pojazdów, przewóz pasażerów oraz trzeźwość.

PAP/RIRM

drukuj