Centralne obchody Święta Policji w Warszawie

Odsłonięciem tabliczek epitafijnych na Tablicy Pamięci i wpisem do Księgi Pamięci nazwisk policjantów poległych na służbie – rozpoczną się dziś centralne obchody Święta Policji.

W bazylice Świętego Krzyża w Warszawie sprawowana będzie uroczysta Msza św. Wręczone zostaną też odznaczenia i nominacje dla funkcjonariuszy oraz pracowników zarówno Komendy Głównej Policji jak i Komendy Stołecznej Policji.

Tomasz Krzemiński, wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” policjantów, podkreśla, że istotnym tematem wpisującym się w obchody święta będzie nowa ustawa o modernizacji policyjnych służb mundurowych.

Nowa ustawa, gdzie będą ujęte nowe kwestie inwestycji wyposażenia policjantów, jak również kwestie płacowe, które są dla nas bardzo istotne, dlatego że Forum Dialogu Społecznego przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji w którym funkcjonują grupy robocze, m.in. ds. ustawy o modernizacji, zwracają uwagę na to, że najważniejszy jest człowiek, czyli funkcjonariusz, pracownik policji. Zatem godne warunki pracy i płacy są tutaj też istotnym elementem od którego jest zależne, w jaki sposób policyjna struktura funkcjonuje. To jest też temat bezpośrednio związany i istotny w kontekście obchodów Święta Policji – mówi Tomasz Krzemiński.

Kontynuację obchodów Święta Policji zaplanowano też na sobotę. O godz. 9.00 w Katedrze Polowej Wojska w Warszawie sprawowana będzie Msza św. Tam również zostaną wręczone medale Gloria Intrepidis et Animi Promptis oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Z kolei na Pl. Piłsudskiego odbędzie się promocja absolwentów szkoły policji w Szczytnie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. W niedzielę rano na terenach zielonych Stadionu odbędzie się piknik rodzinny. Obchody Święta Policji zakończą się 24 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl