Premier RP po zamachu terrorystycznym w Nicei

Co najmniej 84 osoby zginęły, a wiele zostało rannych w Nicei, gdy podczas obchodów Dnia Bastylii ciężarówka wjechała w tłum ludzi. 14 osób jest w stanie krytycznym

Według świadków, kierowca ciężarówki, prawdopodobnie 31-letni mężczyzna, po jej zatrzymaniu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej. Później został zastrzelony przez francuską policję. Dokumenty mężczyzny, które znaleziono w pojeździe wskazują, że mieszkał on w Nicei i miał pochodzenie francusko-tunezyjskie.

Prezydent Francois Hollande oświadczył, że „atak miał charakter terrorystyczny”. Francuskie władze nie podały  jeszcze informacji o tożsamości i narodowości ofiar ataku w Nicei.

Swoje kondolencje złożyła już premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu bierze udział w szczycie przywódców Azji i Europy ASEM w stolicy Mongolii Ułan Bator.

W tej chwili łączymy się wszyscy w bólu z narodem francuskim. Chcę złożyć kondolencje w imieniu narodu polskiego dla narodu francuskiego. Chcę złożyć kondolencje rodzinom ofiar. To są chwile, w których powinniśmy być wszyscy razem, powinniśmy myśleć przede wszystkim o tych, którzy zginęli, o ich rodzinach. Przede wszystkim powinniśmy jednak bardzo wyraźnie i głośno mówić, że nie ma naszej zgody na terroryzm, nie ma miejsca na to, żeby ginęli niewinni ludzie. Zrobimy wszystko, żeby zatrzymać to szaleństwo terroryzmu, które przewija się przez Europę – powiedziała Beata Szydło.

Atak potępił również m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl