M. Jakubiak: w czwartek może zostać ogłoszony kandydat Kukiz’15 na prezydenta Warszawy

W czwartek może zostać ogłoszony kandydat Kukiz’15 na prezydenta Warszawy – zapowiedział w środę poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak. Według niego decyzja już zapadła. Przyznał, że jego marzeniem jest to, by w drugiej turze wyborów na prezydenta stolicy zmierzyć się z Patrykiem Jakim.

Marek Jakubiak przedstawiony w środę w PR24 jako „kandydat Kukiz’15 na prezydenta Warszawy”, nie zaprotestował.

„Paweł Kukiz jest liderem” – zaznaczył Jakubiak.

I dodał, że wskazanie kandydata to „prawo i obowiązek” właśnie szefa ugrupowania.

„Będzie konferencja prasowa. (…) Ona może być jutro” – zapowiedział.

Pod koniec rozmowy określony przez dziennikarza tym razem jako „kandydat Kukiz’15 na prezydenta Warszawy, ale jeszcze nieujawniony, bo jutro to się stanie”, skomentował: „No tak, wysypałem się”.

Marek Jakubiak dodał, że od wielu miesięcy w partii są dwaj kandydaci – on oraz wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15 Stanisław Tyszka.

„Paweł ma trudny wybór. Na niego to (ten wybór) scedowaliśmy” – powiedział.

Jak poinformował, decyzja już zapadła.

Mówiąc o różnicach między sobą a Stanisławem Tyszką w podejściu do Warszawy, powiedział, że Stanisław Tyszka jest „za pełną wolnością”, a on „za pragmatyzmem”. Jak dodał, dla niego sprawne państwo to „państwo dobrze zorganizowane”.

„Mam takie marzenie, żeby w drugiej turze być z Patrykiem Jakim. I wtedy obywatele zadecydują, kto będzie prezydentem, a kto będzie wiceprezydentem” – powiedział Marek Jakubiak.

Jak dodał, nie chodzi o to, żeby Warszawa była „fajna”.

„Warszawa to nie jest <<panna na wydaniu>>. To ma być dama. To miasto stołeczne służące swoim mieszkańcom i narodowi polskiemu” – wskazał.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl