fot. twitter.com/PolskaPolicja

Gdańsk: zatrzymano dwóch policjantów, którzy mieli znęcać się nad bezdomnym

Zatrzymano dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Mieli się oni dopuścić licznych przestępstw. Z nieoficjalnych informacji wynika, że m.in. znęcali się nad bezdomnym. Obaj zostaną wydaleni ze służby. Poniosą też konsekwencje karne.

O zatrzymaniu przez policjantów z gdańskiego biura spraw wewnętrznych dwóch gdańskich funkcjonariuszy poinformowało w piątek biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak wyjaśniono w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej KWP, do zatrzymań doszło w czwartek późnym wieczorem.

Biuro prasowe KWP podkreśliło, że działania w tej sprawie były „błyskawiczne” i zostały podjęte natychmiast, kiedy „wyszło na jaw nieetyczne i nielicujące z etosem służby zachowanie” policjantów. W komunikacie zaznaczono, że „obaj zatrzymani dopuszczali się w swojej pracy licznych przestępstw”.

„Czyny, które popełniali są w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie mają one nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant” – podano w komunikacie podkreślając, że „nie ma miejsca w szeregach policjantów na tego typu osoby”.

Biuro prasowe KWP poinformowało też, że obaj policjanci „są zawieszeni w obowiązkach i pozostają w dyspozycji prokuratury”, podjęto też działania, „które spowodują wyrzucenie obu mężczyzn ze służby w policji”.

„Poza tym za przestępstwa, których się dopuszczali, grożą im także konsekwencje karne” – dodano.

Komunikat nie informuje, jakich przestępstw mieli dopuścić się zatrzymani funkcjonariusze. Z informacji uzyskanych nieoficjalnie przez lokalne media, a potwierdzonych – również w nieoficjalnych źródłach, przez PAP – wynika, że funkcjonariusze mieli m.in. poniżać bezdomnego i znęcać się nad nim.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl