fot. pixabay.com

Mazowieckie: Migranci z Syrii i Egiptu zatrzymani w Siedlcach

Policja zatrzymała w mieszkaniu w Siedlcach (Mazowieckie) przebywających w Polsce nielegalnie 13 obywateli Syrii i Egiptu. Do aresztu trafiło dwóch Syryjczyków organizujących migrantom nielegalne przekroczenie granicy – poinformowała podkom. Ewa Marciniak z siedleckiej policji.

O tym, że w jednym z mieszkań w Siedlcach mogą przebywać migranci miejscowi policjanci dowiedzieli się od zajmujących się podobnymi sprawami funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w lokalu przebywa 13 mężczyzn w wieku 17-53 lata. Byli to obywatele Syrii i Egiptu. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, gdzie zapewniono im odzież i wyżywienie.

„Mężczyźni usłyszeli zarzuty przekroczenia wbrew przepisom granicy państwa z Białorusi do Polski i zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Warszawie oraz Prokuratury Rejonowej w Siedlcach” – powiedziała podkom. Marciniak

Dwaj obywatele Syrii usłyszeli zarzut organizacji innym osobom nielegalnego przekraczania granicy Rzeczypospolitej i decyzją Sądu Rejonowego w Siedlcach zostali aresztowani na trzy miesiące.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl