Zatrzymano kolejnych 5 członków gangu handlującego dopalaczami

Kolejnych 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami i dopalaczami, zatrzymano w ich mieszkaniach w powiecie częstochowskim – podała dziś Prokuratura Krajowa.

Po doprowadzeniu ich do nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i udziału w tej grupie, przywozu i przewozu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich rozprowadzania, uczestniczenia w obrocie znaczną ilością takich substancji, a także wyrabiania i wprowadzania do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji.

Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas w związku ze sprawą zarzuty przedstawiono siedmiu podejrzanym. Wobec sześciu z nich zastosowano areszt, czterech wciąż w nim przebywa.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami oraz substancjami zastępczymi – tzw. dopalaczami, których zażycie wiązało się z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia – jest prowadzone przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz katowicki zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji.

Gang działał co najmniej od 2015 r. w Polsce, Czechach i innych państwach europejskich. Członkowie grupy zajmowali się również produkcją tzw. dopalaczy. Używali do tego niejadalnych substancji, np. kleju arabskiego. Zabezpieczono już kilkanaście kilogramów dopalaczy i narkotyków.

Narkotyki sprzedawano głównie w sklepach internetowych i wysyłano zamawiającym pocztą. Członkowie grupy przestępczej zarobili na tym ponad 1 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl