fot. lubuska.policja.gov.pl

Lubuskie: Uciekał policji; jechał bez uprawnień i miał narkotyki

Policjanci z Żar (Lubuskie) po pościgu zatrzymali kierowcę bmw, który nie posiadał uprawnień do kierowania i posiadał narkotyki. 28-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty – poinformowała w piątek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi mu do pięciu lat więzienia, a za kierowanie pod wpływem narkotyków do dwóch.

Do pościgu doszło we wtorek (15 grudnia br.). Policjanci kryminalni podczas służby wytypowali do kontroli drogowej bmw w Żarkach Wielkich. Jego kierowca zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, nie zatrzymał się i odjechał z dużą prędkością.

W jednej z miejscowości, wjeżdżając na drogę brukowaną, kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na bok i zatrzymał na kołach. Wówczas mężczyzna wysiadł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę w kierunku lasu. W ślad za nim w pościg ruszyli policjanci, którzy szybko go zatrzymali.

Przy mężczyźnie i w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki, jak wstępnie ustalono metamfetaminę i amfetaminę. Zachowanie 28-latka wskazywało, że może być pod ich działaniem; pobrano jego krew do dalszych badań.

Po sprawdzeniach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu żarskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl