fot. twitter.com

Lubuskie: zatrzymano podejrzanych o handel nielegalnym tytoniem

Funkcjonariusze lubuskiej KAS przejęli dwie tony nielegalnego tytoniu i zatrzymali dwóch mężczyzn, którym zarzucono handel za pośrednictwem internetu – poinformowała w czwartek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

„Gdyby przejęta przez nas ilość tytoniu trafiła do sprzedaży, budżet państwa z tytułu niezapłaconych podatków straciłby ponad 1,4 mln zł” – wskazała rzeczniczka.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani sprowadzali liście tytoniu z Niemiec, a następnie były one krojenie i konfekcjonowane w naszym kraju. Tak przygotowany produkt trafiał na rynek za pośrednictwem internetu bez uiszczenia należnej akcyzy i podatku VAT.

„Dzięki temu podejrzani mogli oferować w internecie tytoń do palenia po bardzo atrakcyjnych cenach. Obaj są mieszkańcami woj. lubuskiego, w wieku 37 i 42 lat” – powiedziała Ewa Markowicz.

Do ich zatrzymania doszło w drugiej połowie sierpnia br. 500 kg nielegalnej krajanki tytoniowej było w busie, którym jechał jeden z podejrzanych. Natomiast podczas przeszukania wynajmowanego przez podejrzanych magazynu funkcjonariusze KAS znaleźli prawie 1,5 tony suszu tytoniowego i tytoniu do palenia oraz krajalnicę i wagę elektroniczną.

Śledztwo w opisanej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. Zgodnie z przedstawionymi zarzutami podejrzanym grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do pięciu lat bądź obie te kary łącznie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl