KAS: udaremniono nielegalny wwóz blisko 100 tys. szt. papierosów

Blisko 100 tys. sztuk zabezpieczonych papierosów – to efekt próby nielegalnego wwozu wyrobów tytoniowych, udaremnionej przez funkcjonariuszy mazowieckiej KAS na Lotnisku Chopina w Warszawie – poinformowała w środę w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

W komunikacie Izby podano, że przemyt 91 tys. 920 sztuk papierosów, które znajdowały się w bagażu podróżnych wykryli na przejściu granicznym – Lotnisko Chopina, funkcjonariusze Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego III „Port Lotniczy” w Warszawie.

Jak czytamy w komunikacie, dwóch obywateli Ukrainy podróżujących z Odessy zostało skierowanych do kontroli celno-skarbowej z korytarza „zielona linia – nic do zgłoszenia”.

„Podróżni planowali kolejny lot do Mediolanu, jednakże licząc na mniejszą czujność funkcjonariuszy podczas nocnej zmiany, zdecydowali się wycofać swój bagaż rejestrowany i zakończyć podróż w Polsce” – dodano.

Po kontroli okazało się, że w bagażu znajdują się wyłącznie kartony papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy.

„Papierosy zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej i złożone do magazynu depozytowego. Kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków wynosi ponad 105 tys. zł.” – poinformował IAS.

Jak wskazała cytowana w komunikacie rzeczniczka prasowa IAS Anna Szczepańska, „z doświadczeń funkcjonariuszy wynika, że podróżni – przemytnicy, to prawdopodobnie członkowie zorganizowanej grupy, która próbuje rozprowadzać nielegalne wyroby tytoniowe z Ukrainy do krajów Europy Zachodnie”.

„Działania mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej będą nadal ukierunkowane na przeciwdziałanie takim próbom przemytu” – podkreśliła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl