fot. https://www.lubelskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-lublinie

Lubelskie: KAS przekazała szpitalom zarekwirowany alkohol

Ponad 880 litrów zarekwirowanego alkoholu przekazała Krajowa Administracja Skarbowa jednostkom medycznym w woj. lubelskim. Alkohol ma być wykorzystany do przygotowania preparatu dezynfekującego – poinformowała we wtorek Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Skażony alkohol etylowy – w sumie 882 litry – został przekazany 9 i 14 kwietnia do trzech placówek: Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli w Lublinie oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim.

To kolejna partia alkoholu pochodzącego z prób przemytu i zarekwirowanego podczas działań kontrolnych, przekazana przez lubelską KAS na cele związane z przygotowaniem preparatów dezynfekujących.

„Dotychczas przekazaliśmy już w sumie 2,2 tys. litrów alkoholu siedmiu różnym podmiotom w województwie lubelskim. Poza placówkami medycznymi alkohol od lubelskiej KAS trafiał także do innych jednostek mundurowych zaangażowanych w walkę z epidemią, w tym m.in. do żandarmerii wojskowej” – podała IAS w komunikacie prasowym.

Przekazywany alkohol – w zależności od partii – jest o mocy od 80 do 92 proc. i może być użyty do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.

„Tym samym alkohol pochodzący z przestępstwa i nienadający się do spożycia – zostanie wykorzystany w słusznej sprawie” – zaznaczyła IAS.

W komunikacie dodano, że w przygotowaniu są kolejne partie alkoholu dla kolejnych jednostek.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl