Kończy się miesiąc trzeźwości

Jak co roku w sierpniu księża biskupi apelowali o powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych. Z tej okazji w całym kraju odbyło się wiele inicjatyw promujących abstynencję, m.in.  marsze, kongresy czy biegi ku trzeźwości.

W Polsce z roku na rok wzrasta sprzedaż alkoholu. Księża postulują do władz samorządowych o graniczenie punktów, w których można nabyć napoje wysokoprocentowe.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP do spraw Apostolstwa Trzeźwości, dziękuje za wszystkie inicjatywy, które propagują postawę na rzecz trzeźwości.

– W Polsce jest duży problem ze spożyciem alkoholu. Z tym problemem musimy się zmierzyć. Wiemy dobrze, że ostatnie badania pokazują, iż w naszej ojczyźnie, jednym z nielicznych krajów europejskich, wzrasta spożycie alkoholu, dlatego z całego serca dziękujemy za wszystkie inicjatywy, które zostały podjęte w sierpniu. Mam tutaj na myśli modlitwę, różnego rodzaju pielgrzymki, marsze, spotkania, kongresy, które się odbywały w sierpniu. Jest to budzenie świadomości, że tym problemem musimy się polskim Kościele i ojczyźnie zająć – apeluje ks. bp Bronakowski.

Szereg inicjatyw promujących trzeźwość odbywa nie tylko sierpniu. W drugiej połowie września na UKSW w Warszawie odbędzie się Narodowy Kongres Trzeźwości. Spotkaniu przyświeca hasło „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. W ciągu dwóch dni eksperci, parlamentarzyści i duchowni omówią m.in. postulat wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży alkoholu.

Gościem honorowym Kongresu będzie prezydent Polski Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl