By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Funkcjonariusze KAS ujawnili przemyt włosów

Przemyt prawie 5 kg włosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia. Ten niecodzienny towar próbował przewieźć przez przejście graniczne w Medyce kierowca ukraińskiego busa – powiedziała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Przemyt został ujawniony w czasie kontroli samochodu na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca stawił się do odprawy w Medyce, na kierunku wjazdowym do Polski.

Jak relacjonowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, podczas szczegółowej rewizji kabiny uwagę funkcjonariuszy zwróciły owinięte folią pakunki.

„Okazało się, że mają bardzo nietypową zawartość – ludzkie włosy. Pukle o różnych kolorach i długościach ważyły prawie 5 kg. Najdłuższe z nich miały nawet 80 cm długości” – dodała Edyta Chabowska.

Wartość wykrytego towaru oszacowana została na ponad 17 tys. zł.

Rzeczniczka rzeszowskiej IAS zaznaczyła, że 47-letni kierowca nie zgłosił do kontroli przewożonego towaru.

„Nie uiścił także wymaganych należności przywozowych, które w tym przypadku wynosiły ponad 4 tys. zł” – powiedziała.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary, która grozi podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, zabezpieczona została kwota 1 tys. zł.

Jak podkreśliła Edyta Chabowska, to nie pierwsza w ostatnich miesiącach próba przemytu włosów na polsko-ukraińskiej granicy. Przypomniała, że we wrześniu ub.r. funkcjonariusze KAS z Medyki przyłapali na przemycie podobnej ilości włosów 22-letniego Ukraińca.

PAP

drukuj