fot. pl.wikipedia.org

Podkarpackie: KAS zarekwirowała 11 nielegalnych automatów do gier

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia ujawnili na terenie Dębicy 11 nielegalnych automatów do gier hazardowych – poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Rzeczniczka dodała, że automaty zostały zarekwirowane w trzech miejscach na terenie Dębicy, co do których funkcjonariusze mieli podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe.

„Podczas przeszukania tych miejsc funkcjonariusze ujawnili automaty i przeprowadzili eksperymenty gry, potwierdzające hazardowy charakter urządzeń. Do dalszego postępowania zatrzymano łącznie 11 automatów” – podkreśliła.

W trakcie przeszukania lokali funkcjonariusze KAS zabezpieczyli także gotówkę przeznaczoną do wypłaty wygranych w wysokości 6,7 tys. zł.

Jak zaznaczyła Chabowska, w przeszukaniu lokali udział brali policjanci z Dębicy, którzy znaleźli w jednym z miejsc 2 gramy amfetaminy. Zatrzymani zostali także dwaj mężczyzny podejrzani o posiadanie narkotyków.

Rzeczniczka przypomniała, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do trzech lat albo obie te kary łącznie.

„Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – jej wysokość wynosi sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu” – powiedziała Chabowska.

Od początku roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na Podkarpaciu blisko 200 nielegalnych automatów.

PAP

drukuj