fot. twitter.com

Łódź: Policja zabezpieczyła tytoniową kontrabandę wartą ok. 500 tys. zł

Na ok. 500 tys. zł oszacowano wstępnie wartość nielegalnego tytoniu i papierosów odnalezionych przez policję w jednym z domów na łódzkim Widzewie. Zatrzymano troje podejrzanych o paserstwo akcyzowe.

Łódzcy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP podczas pracy operacyjnej 20 listopada uzyskali informację o grupie osób zajmujących się wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Jak ujawnił rzecznik łódzkiej KMP Marcin Fiedukowicz, kontrabanda miała się znajdować w jednym z domów na łódzkim Widzewie. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 56 lat oraz 51-letnią kobietę. Po przeszukaniu terenu posesji znaleziono łącznie ponad 108 kilogramów tytoniu i prawie 21 tysięcy paczek papierosów niewiadomego pochodzenia. Wartość nielegalnego towaru wstępnie oszacowano na około pół miliona złotych.

Troje zatrzymanych – najstarszy mężczyzna był notowany w przeszłości za inne przestępstwa – usłyszało zarzuty paserstwa akcyzowego. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

PAP

drukuj